PWSBIA | Wielki przełom w medycynie. Sztuczna Inteligencja wykrywa chorobę Alzheimera na 6 lat przed jej powstaniem
11 stycznia 2019
Czy wiesz, że...

W medycynie nastąpiła rewolucja w wykrywaniu choroby Alzheimera. Nowy system AI wykrywa tę chorobę sześć lat wcześniej, zanim chory zapadanie na nią. To ogromny przełom.

Do tej pory tę chorobę ostatecznie można było potwierdzić dopiero po śmierci pacjenta, a diagnozy opierały się na procesie eliminacji, subiektywnej analizie i kilku testach laboratoryjnych. Większość ludzi żyła z tą chorobą od czterech do ośmiu lat po postawieniu diagnozy.

Nowy system badania tej choroby przy pomocy sztucznej inteligencji opracowany przez naukowców z University of California w San Francisco potrafi wykrywać subtelne zmiany w mózgu związane z tą chorobą średnio sześć lat przed podstawieniem diagnozy chorobowej. Pokazuje też zmiany, które są niedostrzegalne ludzkim okiem.

Badania wykazały, że Nowy system sztucznej inteligencji może przewidywać rozwój choroby Alzheimera ze 100-procentową dokładnością.

Ten przełom w medycynie daje szansę na bardziej skuteczne leczenie zagrożonych tą chorobą oraz tym, którzy zapadną na nią. Nie ma lekarstwa na Alzheimera, a skuteczność najlepszych metod leczenia choroby zmniejsza się w miarę jej rozwoju.

Ten nowy system jednak oznacza, że wczesne wykrywanie jest najlepszą nadzieją dla przyszłości 44 milionów ludzi żyjących z chorobą Alzheimera na całym świecie.

Źródło: The Drudge Report

https://nczas.com/2018/11/12/wielki-przelom-w-medycynie-sztuczna-inteligencja-wykrywa-chorobe-alzheimera-na-6-lat-przed-jej-powstaniem/

Kontakt

Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych,
Komputerowych i Medycznych

ul. Bobrowiecka 9, 00-728 Warszawa

INFORMACJE O UCZELNI / REKRUTACJA:  
T: 22 559 21 05
T: 22 559 21 06
T: 22 559 22 35
E: rekrutacja@pwsbia.edu.pl

Copyright © 2019 - PWSBiA